MUŞ FUTBOLU İÇİN ORTAK KARAR ALDILAR
Muş futbolunun geleceğini tasarlamaya yönelik kulüp yetkilileri ve kentin ileri gelenleri ortak bir toplantı düzenledi.
Tarih: 21.6.2019 07:23:48

Muş´ta sportif faaliyetlerin gelişimi ve geliştirilmesi için bir araya gelen kulüp yetilileri ve ilimizin ileri gelenleri muş futbolu için ortak destek kararı aldılar. Sadece bir oyun olma özelliğinin ötesine geçerek endüstriyelleşen ve evrensel bir imparatorluk haline gelen futbolda, sadece başaktörlerin değil; ekonomi, yönetim, altyapı ve pazarlama gibi temel konuların masaya yatırıldığı zirve, Atatürk Çocuk Parkında gerçekleşti. Atatürk Çocuk Parkında düzenlenen programa; Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)  İl Başkanı Kemal Türkan, Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir, sporseverler ve basın mensupları katıldı.

“Muş´ta Futbol Aktivitelerinin Daha İyi Yerlere Taşınacağı Kanaatindeyiz”

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Kemal Türkan, şunları aktardı: "Muş´ta sporun gelişimi için yıllardır mücadele ediyoruz. Çevre illerdeki profesyonel liglere imrenerek ve heves ederek bakıyoruz. Muş´un neden bu alanda bir varlığı yok. Bunun üzüntüsünü yıllardır yaşıyoruz. Bugünde öncelikli olarak BAL ligi il temsilcimiz Menderes spor kulübünün maddi alanda geleceği için burada bir aradayız. İstişarelerimiz bu yönde olacak. Siyasetçilerimizden, bürokratlarımıza, iş adamlarımızdan esnaflarımıza, spor adalarımızdan futbolcularımıza kadar uzanan çok yönlü bir istişare halinde olmak istiyoruz. Noksanlıklara baktığımız zaman tesis, saha, maddi yetersizlik vs. sayısız ihtiyaç var. Bizler Muş´ta bugünden itibaren kurmayı amaçladığımız Muş spor Komisyonu adı altında oluşturacağımız bir grupla spora yakın ve Muş´un gelişimi için gönül vermiş, duruşu net olan isimlerle yeni bir başlangıca imza atacağız. Bu komisyon üyelerimiz bütün mercileri, gidilmesi gereken tüm yerleri gidip gezecek Menderes spot takımına il temsilcimiz olan Bal ligi takımımıza destek için kapı kapı dolaşacak ve Muş Menderes spor için destek talep edecekler. Gerektiği yerde gereken cevapları vermekten kaçınmayacaklar. Zamanla Muş´ta futbol aktivitelerinin daha iyi yerlere taşınacağı kanaatiyle bugünkü toplantımıza katılan değerli birbirinden ayrı ve özel isimlere teşekkür ediyorum."

“Genç Futbolcu Potansiyelimiz Var”

İlimizin genç futbolcu potansiyeli açısında son derece önemli olduğunu belirten Türkan, konuşmasında şu cümlelere yer verdi: "İlimiz genç nüfus ve dolayısıyla genç futbolcu potansiyeli açısında son derece önem arz eden ve bölgede ekin bir yapıya sahip bir yer. Bu potansiyelin ilimizde oluşuna rağmen beklenen yerde olamayışımız tabiki bizleri de derinden üzmektedir. Gençlerimiz vitrin olarak hedef koyamadıklarından kısa yıllar içinde spora olan ilgilerinde sekteler oluşmaktadır. Bunların önüne etkin biçimde geçebilecek en bariz yol profesyonel ligin hedef olarak kısa vadede onlara sunulmasıdır. Yediden yetmişe, tepeden tırnağa tüm il büyüklerimizin, yetkiliklerimizin, siyasilerimizin, kulüplerimizin, iş adamlarımızın, esnaflarımızın, sporcu kardeşlerimizin bu işe manası gereği tam destek vermesi ve gönülden inanması gerekmektedir. Ancak bu şekilde bir kalıcı başarı kaydedilebilir. Bizimde senelerdir olduğu gibi her yıl aynı şekilde kulüp yetkililerimizi, sporcu kardeşlerimizi, hedef noktasında aydınlatmak istediğimiz çalışmalarımız geneli kapsadığı gibi bizler içinde son derece büyük önem arz etmektedir. Toplantımızın verimli geçmesini diliyorum. İl Sporu adına önemli adımların atılacağını ümit ediyorum."

“Beklediğimiz Desteği Alamadık”

Muş Menderes Spor Kulüp Başkanı Maşallah Kandemir il yönetiminden bekledikleri destekleri alamadıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Derdim unvan ya da mevki değil. Benim asıl amacım Muş yarınları ve Muş gençliği. Futbola şimdiye kadar kazanç kapısı gözüyle bakıldığından dolayı yanlışlar yapıldığından dolayı yıllardır bu şekilde yanlışlar olduğundan dolayı il futboluna bir güven noksanlığı var. Bizler bununda önüne geçtik. Kimseden tek lira destek almadan kendi şirketler grubumuzla finansmanı sağladık. Bu işin bir tek şahıs üzerinden devam etmesi de gerçekten üzüntü verici. İl Valimizden, İl Belediye Başkanımızdan, Milletvekilimizden destek beklentilerimiz devam etmekte. Bize yaşatılan ve yaşadıklarımıza rağmen bu yıl herkes ligde şampiyonluk mücadelesi içinde olan takımımız görecek. Birileri istemiyor ya da desteklemiyor diye bizlerde Muş gençliğinin geleceğine, ilimizin yarınlarına sırt dönemeyiz. Destek arayışlarımız devam edecek ve Muş Menderes spor profesyonel lig hasretine bu yıl son vermek üzere gerekli olan sorumlulukları yerine getirmenin gayret ve arayışı içinde olacaktır" dedi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FUTBOLU İÇİN ORTAK KARAR ALDILAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PEKBAY, PARKE TAŞI DÖŞEDİ
PEKBAY, PARKE TAŞI DÖŞEDİ
Korkut ilçesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Korkut İlçe Belediye Başkanı Sami Pekbay, işçilerle bir araya gelerek, birlikte parke taşı döşedi.
ALTIN, ÇALIŞMA ALANLARINI ZİYARET ETTİ
ALTIN, ÇALIŞMA ALANLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Belediye Başkanı Cengiz Altın, ilçedeki yol yapım çalışmalarını ziyaret etti.
MÜFTÜLÜK ‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI´ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
MÜFTÜLÜK ‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI´ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Muş İl Müftülüğü tarafından etkinlik düzenlendi.
VALİ YARDIMCISI KOCABEY, UĞRADIĞI BOMBALI SALDIRIYI ANLATTI
VALİ YARDIMCISI KOCABEY, UĞRADIĞI BOMBALI SALDIRIYI ANLATTI
Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, Siirt´in Baykan Kaymakamıyken PKK terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırıyı ailesinin televizyondan öğrendiğini belirtti. Bombalı saldırı eylemini düzenleyen teröristlerden birinin etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Kocabey, “Bu bölgede devletimizin varlığı, bütün terör örgütlerinin korkulu rüyası olmaya devam edecektir” dedi.
GİTAR EĞİTİMLERİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
GİTAR EĞİTİMLERİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi´nde açılan kurslar tüm hızıyla devam ediyor.
MUŞ´TA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA 4 KİŞİ YARALANDI
MUŞ´TA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA 4 KİŞİ YARALANDI
Muş merkez Ilıca Köyü karayolunda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi çeşitli yerlerinde yaralandı.
VARTO´DA CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
VARTO´DA CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Varto İlçesi´nde “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.
MÜDÜR ENGİN ÖĞRENCİLERLE DERSE KATILDI
MÜDÜR ENGİN ÖĞRENCİLERLE DERSE KATILDI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, okul ziyaretleri programlarını sürdürmeye devam ediyor.
İZDES HEYETİ, AFAD MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN DEPOLARINI GEZDİ
İZDES HEYETİ, AFAD MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN DEPOLARINI GEZDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) heyeti, Muş programının devamında, Muş İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü´nü ziyaret etti.
HDP´Lİ IŞIK MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
HDP´Lİ IŞIK MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Mensur Işık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
MUŞ´TA 1 TERÖRİST TESLİM OLDU
MUŞ´TA 1 TERÖRİST TESLİM OLDU
Muş´ta jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu 1 terörist teslim oldu.
“DEVLETİN MERHAMETLİ KUCAĞINA TESLİM OLUN”
“DEVLETİN MERHAMETLİ KUCAĞINA TESLİM OLUN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği Şenyayla Bölgesinde operasyonların devam ettiğini belirterek, “Bunlar sonu belli olan, aslında 30 yaşına varmadan hayatlarını kaybedeceği bir serüvenin içindeler. Bazısını terör örgütü zorla çıkarmış, bazısı belki kandırılmış. Sonuç itibari ile yol yakınken ben nedamet içerisinde gelin ve bu devletin merhametli kucağına teslim olun diyorum” dedi.
İKNA EDİLEN TERÖRİST TESLİM OLDU
İKNA EDİLEN TERÖRİST TESLİM OLDU
Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen ikna çalışmaları sonucu bir terörist teslim oldu.
YENİ AKADEMİK YILA GİRİŞ TOPLANTISI YAPILDI
YENİ AKADEMİK YILA GİRİŞ TOPLANTISI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sabahattin Zaim Konferans Salonu´nda, yeni akademik yıla giriş toplantısı gerçekleşti.
KARADAĞ, TARIM KONGRESİNİ ANLATTI
KARADAĞ, TARIM KONGRESİNİ ANLATTI
TRT Erzurum Radyosuna konuk olan Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Muş Ovası uluslararası tarım kongresini anlattı.
“ANNE LÜTFEN ÖLME”
“ANNE LÜTFEN ÖLME”
Türkiye´nin gündemine oturan Emine Bulut cinayetiyle ilgili tepki gösteren Muş Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı basın açıklaması yayımlandı.
TERÖR OPERASYONUNDA 29 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
TERÖR OPERASYONUNDA 29 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Muş´ta PKK/KCK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda 29 kişi gözaltına alındı.
“TALEPLERİMİZİ YILLARDAN BERİ TOPLU SÖZLEŞME MASASINA TAŞIYORUZ”
“TALEPLERİMİZİ YILLARDAN BERİ TOPLU SÖZLEŞME MASASINA TAŞIYORUZ”
Belediye ve Özel İdareler Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Muş Şube Başkanı Güven Yalvarıcı, “Çalışma barışının önündeki engellerin kaldırılması ve yerel yönetim çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarının çözülmesi için taleplerimizi yıllardan beri toplu sözleşme masasına taşıyoruz” dedi.
SİNEMASEVERLER BU FİLMİ BEKLİYOR
SİNEMASEVERLER BU FİLMİ BEKLİYOR
Sinema sektörünün başarılı isimlerinden Engin Akyıldırım yönetmenliğinde çekilen ve yılsonunda vizyona girmesi planlanan "Me Nokta Ali", Muşlu sinemaseverlerin en çok beklediği filmlerin başında geliyor.
BARIŞAN, SREBRENİTSA KATLİAMINI KINADI
BARIŞAN, SREBRENİTSA KATLİAMINI KINADI
Srebrenitsa katliamını asla unutmayacaklarını ifade eden Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “Savunmasız insanların birbirine karışmış cesetleri, aradan geçen bunca zamana rağmen bugün bile toprak altından çıkarılıp defnedilmektedir” dedi.
MUŞ´U FIRÇA DARBELERİ İLE ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER
MUŞ´U FIRÇA DARBELERİ İLE ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER
25 farklı ülkeden Muş´a gelen ressamlar, ilimizin tarihi ve kültürel mekânlarını Tarihi Murat Köprüsü´nde çizdikleri resimlerle ölümsüzleştirerek kendi ülkelerinde tanıtacaklar.
İrtibat Hattımız

İRTİBAT HATTIMIZ:

0436 212 85 35

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5.İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MUŞ İL ÖZEL İDARESİ Muş Merkez Cevizlidere ve İnardı Köylerine Sanat Yapıları Yapımı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLAN
İHALE İLAN
KADASTRO GÜNCELLEME ALANI İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş İl Gazetesi
20.04.2019
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:52 17:10 18:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ?yapmam? dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
1860 İlk Hususi Tercuman-ı Ahval`in çıkması